Aşık olduğum şehir..

Aşık olduğum şehir..

7 Ocak 2016 Perşembe

Özgürlük ???             Herkese her duruma her yaşa her hayata göre değişiyor özgürlük. Kırk bin tanımlaması açılımı anlamı var. Kafamda deli sorular..

           Kimi gün özgürlük kulaklıkla bile olsa dinlediğin şarkıyla dans etmek, hatta bağıra bağıra söylemek..
           Kimi gün özgürlük istediğin saatte uyuyup uyanabilmek..
           Kimi gün özgürlük düşünürken korkulara esir olmamak , karar verebilmek..

           Çoğu gün tutsağım ama ben ne istesem gerek yok cevabı alan , ne zaman bir şeyler yapmak istersem bu yaştan sonra mı , evlenince yaparsın , kocanın evine git bakalım cevapları alan. Ve bu cevaplar karşısında mücadele etmeyen.

           Aman olumsuzlarını kimseye anlatma zayıf görünme seni sevmezlerle tembihlenen. İnsanlara açıklarını anlatma yara alırsın denilen.

           Çoğunluğa normal gelip sana asla müsade edilmeyen, kafanı uzatsan sanki kopacakmış gibi davranılan.

          Tutsağım ben zincirlerimi kırmak isteyen . 
          Özgürlük nedir ?...

           

4 yorum:

 1. Coğrafyamızın kültürel getirileri izin vermiyor bazı özgürlükleri olması gerektiği gibi yaşamaya. Özellikle de biz kadınlara :(

  Ama bazen kendi minicik sessiz dünyanda, sessiz sedasız uğraşlarına duygularını, umutlarını, isteklerini, tutkularını aktarabilmek de özgürlüktür. Bir çok ünlü sanatçının, tasarımcının yaptığı da bu değil midir aslında? Karşılayamadıkları duygular, isteklerle, bazen de öfkeleriyle beslenirler. Ondandır ki özgürleştikçe yaratıcılıklarını, yitirirler.

  Kendi zihnindeki zincirleri tam anlamıyla kırmayı başardığında tamamen özgür ama herkesin ulaşamadığı bir dünyanın kapıları açılabilir :)

  İnşallah...

  YanıtlaSil
 2. özgürlük bence; özgürlüğü arzulamamaktır.
  karnın toksa yemek istemezsin gibi.
  özgürsen de zaten özgür olayım istemezsin.
  ha kapalı kapılar ardında, ellerin bağlı da yaşıyor olabilirsin. ama bundan mutluysan, değiştirmek istemiyorsan da yine özgürsündür demek olur bu..

  YanıtlaSil

Yorumlarınız değerlidir ..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...